Červenec 2007

Aja-Pišu sama o sobě

31. července 2007 v 9:00 My
Tak nevim jak začít,jelikož patřím mezi lidi kteří se neumí moc dobře vyadřovat.Jsem myslím že z této trojce nejmladší.Podle některých holek jsem řeknu to s prominutím ale prý jsem kurvička..Jelikož mám neustále prý nějakýho kluka.I když tohle není pravda.. Jsem většinou času sama...Když si najdu přítele tak je to ojedinelé..Jsem velive samostatná..Nemám totiž ráda když mě někdo furt sleduje a dáva na mě pozor.Chytám z toho deprese a strašně moc mě to stresuje..Protože když jsem pod dohledem tak dělám až příliž neobvyklé věci.Můj minulý vztah skončil tím ze jsem se předávkovala prašky.. Jsem velice praštěná a uzavřená sama do sebe..Většina lidí by do mě vůbec neřekla že jsem Emo..Chodím oblekána normálně,prý jsem normální...ale to všechno musím dělat kvůli mým rodičům..jsou velice háklivý na můj vzhled a nutí mě dělat všechno podle toho co by chtěli oni...To je zatím vše co je o mě to nejdůležitější...pokud se me chete na neco zeptat..tak pište do komentářů...díky Aja

Připojte se!

29. července 2007 v 12:41 x.naše kecy.x
Zvířata jsou součástí života všech lidí na Zemi. Svým podpisem následující petice dáte najevo, že osud zvířat nám lidem není lhostejný!
Pro vstup na petici klikněte na tento smutný obrázek
Podepsáním této petice se můžete připojit k historické události a svým hlasem přispět k přijetí deklarace OSN o ochraně zvířat, která bude obdobou Všeobecné deklarace lidských práv. Aby mohla být deklarace předložena OSN, musí ji podpořit 10 miliónů lidí.
Zdroj: tady

Maska:´-((

28. července 2007 v 22:29 | Therrezka |  x.naše kecy.x
Ach jo.. proč mě nikdo nechápe.. asi bych si tu měla udělat rubriku deníček, když tu furt píšu.. ale.. stejně to jsou jenom kecy, takže "x.naše kecy.x" se k tomuhle článku hodí vlastně perfktně.. i když b y to mělo být spíš "x.moje kecy.x", protože tu píšu fakt jenom já:).. ale to je jedno.. teď mě tíží jiná věc, než název rubriky.. podle některých osob jsem prý jenom nácka, co si hraje na emo.. ne, že by mě to tolik vzalo, já vím co jsem, a nemusím to nikomu dokazovat.. takovou chybu už neudělám.. ale prostě se potřebuju vypsat, někam svěřit své pocity a myšlenky, když už nemám komu.. asi jen málo lidí tuší, jak se cítím, a jak jsem se cítila kdysi.. v době, kdy jsem se zaposlouchala do hudby, a našla v ní svůj svět.. ve slovech, která vyjadřovala mou náladu, pocity a touhy, a hlasu, který jako by se nějakou neznámou cestou dostal do mého srdce a mé mysli.. ta hudba byla krásná.. vydala jsem se tou cestou, kterou mi otevřela, a již když jsem dělala první kroky po nové půďe, věděla jsem, že je to ta, kterou hledám. Psát. Skládat básně. Zpívat. Kreslit... to vše co mě celý život tolik bavilo, se stalo nástrojem k mému osvobození od každodenní bolesti. A té vážně nebylo málo.. všichni se mi smáli-To nemáš na normální oblečení?? Týo, i moje babka má dražší boty než ty-aby si ty boty nespletly, a nezačali z nich dělat pytle od brambor! Co to zase posloucháš-to nevíš že dneska letí něco jinýho?! Kde to žiješ?! Kde máš druhý voko??! To si nějaká masochistka, že máš na ruc napsané LOVE a HATE??! Hele, nechceš být jako my? Oblýkej se jako my, a chovej se tak! Jsi divná...... Jsou to už asi 3 roky. 3 roky, které mě všichni nesnášeli, za to jaká jsem. Všechno jsem si přetrpěla, a doma si zase sedla k další básničce či obrázku. Nechtěla jsem se změnit jenom proto, že to vadilo okolí. I když mi to působilo bolest, byla v tom i radost, a tu mi nikdo nemohl vzít. A to ani nemluvím o tom, jak reagovli, když jsem si obarvila vlasy.. ten den vzniklo mnoho písní a básní.. ale stál za to.. takže jestli ještě někdo je toho názoru, že se skrývám za maskou něčeho co nejsem, mám pro vás stejný vzkaz.. já mám víc než představy..

Peace

28. července 2007 v 21:46 | Therrezka |  x.naše kecy.x
Tání ledovců-největší za posledních 10 000let.. je nebezpečné pro celou planetu i vše na ni, a stále se zrychluje.. V Beringově úžině bylo vždy 1,2metrů sněhu.. teď je tam pouze 30 centimetrů. Do roku 2100 stoupne hladina moří o 6 metrů(počítá se s tím, že rychlost tání zůstane taková jako nyní-ale při dnešním zrychlování se o tom dá dost pochybovat...).. A 6 metrů je v tomto měřítku opravdu hodně-jen si vezměte, jaká část zeměkoule jsou zavodněná území-oceány, moře atp.. a hladina toho všeho stoupne o šet metrů.. to je jako 4 dospělí lidé stojící na sobě.. Nízko položené státy zmizí z map, a s nimi i kouzlo života.. vzácné rostliny, zvířata... jen lidé se zachrání.. utečou dokud bude čas do zemí s vyšší nadměrnou výškou.. ale co to vlastně všechno způsobilo?? Někd říká, že to je jen klasický rozmar přírody.. je sice pravda, že jednou za desítky, stovky tisíc let nastavá takovéto oteplování, ale to, které známe my, je o poznání vyšší.. katastroficky vyšší.. a za to si můžeme sami.. Příroda toho tolik dělá-my říkáme-to dělá pro nás-dává nám jídlo, pití, a suroviny na výrobu strojů.. ale to vůbec není pravda.. to co si bereme, to nám vlastně vůbec nepatří. Příroda se obětuje svými zázraky, ráda se o ně s námi podělí, ale-co mi jí dáváme na oplátku?? Ničíme ji! Hizdíme ji! Auta a továrny vypouštějí nebezpečné plyny do ovzduší, moříme půdu, plýtváme, do řek necháváme vytékat smrtící látky-jen abychom si usnadnili život.. vozíme se hezky v teplíčku, posloucháme popík, ktomu do sebe ládujeme už desátou Marsku, a v tom si vzpomeneme-a sakra, nechali jsme doma zapnutou bednu a svítit v pokojíčku! No co, to děláme přece furt, tak co bychom si s tím lámali hlavu. Ale to auto je nějaké pomalé-hm, hodím ho támhle do řeky a kopím si nové...Ok, to s tím autem je možná trochu pŕehnané, ale taky se to už párkrát stalo. Hlavní je jiná věc-jestli se brzo nezměníme, nebude to žádná kometa, žádná černá díra, ani slunce, co zahubí naší planetu.. budeme to my. A tak prosím všechny, kdo si to ještě neuvědomili-připojte se k nám, a vdechněte planetě nový život. Nebo aspoň-zhasínejte^^. Peace!

Grrrr...

28. července 2007 v 21:17 | Therrezka |  x.naše kecy.x
Tak jo, a už toho mám právě dost!! Dneska jsem narazila na blog o emo, kde stálo plno takových žvástů, jako: "Když jsi emo, musíš mít depky a řezat se!", nebo "Poslouchej Tokio Hotel, a máš to v suchu, to je stopro emo kapela!" či "Emo je vlastně jen takový styl v oblíkání, nic víc v tom nehledej..." a "Emáči to jsou stejně jenom blázni, si myslí, že jsou nějak EMOtivní, ale já je fakt nenávidím! Jsou to jenom ubrečené trosky co se řežou, a dělají machry! Ty vlasy, oblečení a tak.. jak kdyby se nemohli obléct normálně, jako my, a taky se tak chovat."!! Lidi, copak vy to vůbec nechápete??! Tohle snad není možný!! Když jsem to četla, úplně mi to bralo deh..! Copak nás nemůžete nechat žít?? Hledět si svého?? Dělat si co se VÁM líbí?? Emo.. to vůbec není o sebepoškozování.. zdá se mi, jako by před mýma očima strácelo to slovo význam, podstatu, pravdu.. Emo? Z toho slova zbyl už jen zvuk.. A to kvůli těm, kteří nechápou, že emo není jen to co jim projde mezi rty.. že to má hlubší význam, který je pohřben-boužel-až hluboko v zemi a v srdcích těch, kteří VÍ.. Není to o depresích-tak jo, já si dneska sednu na záchod, zhasnu, a hlavně nesmím zapomenout na kapesníčky-jo, ty se šiknou, určitě budu brečet jak bázen... lidi tak už toho nechte!! To není o předstírání!! Je to o vnitřku, slovech, pocitech, dotecích.. ne o krvi. A to s tím Tokio Hotel-grrrr, ty upřímě k smrti nesnáším! Promiňte, jestli jste jejic fandové, tohle je jen můj názor-nehrajou nic co by mělo něco společnýho s emo.. Musí tam být ty emoce, v textu, v tónech, v jednotlivých notách.. Není to jenom o tom co máš na sobě. Ok, na něco si potrpíme.. ale nejsou to pravidla, a není to jenom o tom.. A dále-proč nás nenávidíte?? Proč nám ubližujete?? Proč nás nechápete, nebo si nás-když už-všímáte?? Udělali jsme vám něco?? Chceme se jen odlišit.. my chceme být my.. tak to prosím pochpte..

Zi a Pon

28. července 2007 v 18:17 | emo-punck.blog.cz |  Emo pictures
Šel jsem ti vybrat kytičku,ale byla to mucholapka a bouchla mě do hlavy,tak jsem ji zničil a místo toho vzal trávu.


Pravda/Lež

28. července 2007 v 17:31 | Therrezka |  O Emo
Tohle jsem našla na jednom blogíšku-emodasakid.sblog.cz... je to dost pravdivý, a strašně se mi to líbí, protože KONEČNĚ někoho osvítilo, a naťukal do klávesnice přesně to, co se mi honí hlavou, a na co se snažím už nějakou dobu upozornit. Ale myslím, že se v tohle článku dá soulasit jen s některými věcmi-pár odchylek to přece jenom má.. a tou odchylkou jsou právě lidi, kteří i když za to nemůžou, ještě stále nenašli sami sebe, a milně si myslí, že tím, že se každý pátek oblečou jinak, se to jako zázrakem spraví.. Ale jinak jsem zatím nečetla lepší článek, který by tak vystihoval dnešní situaci, a zároveň bych se při jeho čtení cítila, jako bych ho napsala já. Souhlasím. Souhlsím souhlasím souhlasám a nic než SOUHLASÍM!!! Opravdu oceňuji-ať už to napsal kdokoli-že se nebál za svůj názor.. jako jsem se kdysi bála já.. A teď už k tomu článku, o kterém tady pořád básním^^..:
Taky bych chtěla na emo říct svůj názor, nebo možná na tyhle masový hnutí obecně. emo opravdu existovalo - záměrně to je v minulým čase, ptž to čemu v dnešní době říkáte emo je příšerný pozérství. neberte to jako palbu proti vám, ale zamyslete se, největší část emařů je mezi 13 - 18 lety. člověk neví co sám chce a experimentuje. experimentuje s účesy, s hadrama, se vztahy, s fetem (alkohol, kouření, hulení atd.), usiluje o to, aby PROSTĚ NĚKAM PATŘIL. doma být nechce, má pocit, že ho nikdo nechápe.a hledá kde by to bylo nejlepší… a hele! (např.:)* objeví se hip hop style - všichni nosej na krku těžký řetězy, kalhoty jak kdyby se posrali, a boty že ani klaun v cirkuse by se za ně nemusel stydět. vypadáme sice jak šašci,ale sme "nigga" to je teď hustý!
*jupí! přijde k nám bejt in jako punk rocker, najednou se zvýší prodej pyramidovej pásečků a z důvodu barevnejch trendů, máme pyramidy i na růžovým a svítivě zeleným pásku. ještě pustíme do sluchátek green day, tokio hotel, nebo sum 41. sex pistols sme sice nikdy neslyšeli, ale sid se ufetoval a všichni říkaj že jsou dobrý tak to budem taky všude rozhlašovat. wow tak teď sme tvrdý, budem chodit ulicema, vyřvávat slovíčka o anarchii a čmárat po všech zdech okolo hlášku: panx not death! <nejlépe když je to áčko v kroužku> (jej, to je pak průser, když se nás někdo zeptá třeba na český kapely, nedej bože předrevolučku a anglii, nebo ameriku v 60.-70.letech),ale vždycky se přece dá říct: "jdi do hajzlu" a divně se zatvářit, nebo rovnou říct: "to sou sračky proč bych to měl poslouchal?!"<to už je vážně smutný>
*a najednou z temnoty přileze EMO! jej! nejlepší věc! nikdo se nebojí na ulici brečet ani kluci, chodíme se skloněnejma hlavama, aby sme vůbec na tu cestu viděli, když máme drsně vlasy přes oči. Milujem všechny barevný (růžová-ta je cool,žlutá,sv.zelená,sv.modrá,samozřejmě červená a spojení černý a červený je nejvíc odvázaná) věcičky, o textilkách ani nemluvě <vzpomínám si, je to pár let zpátky, tenhle americkej způsob vydělávání na nevědomejch teenagerech nebyl v takovým rozmachu a já sem nosila textilky (conversy) - jé to bylo poznámek na mojí adresu:"jé frajerko, ty kámošíš s rákosákama?" a: "to jako nemáte ani na boty?" a dost podobně>, brejle letěj taky děsně na dračku (sice nás sere nosit i sluneční,ale patří to k emu tak si taky jedny koupíme,co jedny, aspoň troje) a taky se musíme aspoň jednou podřezat, aby nás kejmoši brali a nebyli sme za loosery…
*<<už se délkou blížím k eseji, tak toho nechám a shrnu to: všichni se vztekáte jak vás okolní společnost škatulkuje, ale nikomu z vás nedochází, že si za to můžete sami… ! ! ! NEBUĎTE JAK TUPÝ OVČÍ STÁDO, PROBUĎTE SE Z TÝ DISKOTÉKY A MĚJTE SVŮJ VLASTNÍ NÁZOR! ! ! emo, punk, ghotic, rock, metal, tekno a vůbec elektronika hip-hop, disko, eva a vašek, folklór a já nevim co ještě, je/bylo? tím stylem jen proto, že někdo má tu hudbu vážně rád, podporuje kapely/hudebníky/djs chozením na akce, propagací (nášivky, placky, flyersy, půjčováním hudby známým atd.) - ale tím, že se budete přetvařovat (a stavět hudbu jen na hadrech a trapným nedospělým přesvědčení) dosáhnete jedině toho, že bude čím dál tím míň opravdu kvalitní hudby, vydělávat se bude na grupách, který zažijou obrovském boom, ale za dva roky si na ně už nikdo nevzpomene… pokud to tak chcete, bude platit: "music is dead" a budete moct nosit placky "podporujem konzumní společnost…" <z toho je mi na blití> >>


Cancer

27. července 2007 v 12:04 My Chemical Romance

Teenageres

27. července 2007 v 11:57 My Chemical Romance

Anyone, anymore

27. července 2007 v 11:51 | Therrezka |  Lovex

Guardian Angel

27. července 2007 v 11:50 | Therrezka |  Lovex

The Leaving Song Part 2

27. července 2007 v 11:49 | Therrezka |  AFI

Prelude 12/21

27. července 2007 v 11:47 | Therrezka |  AFI

Love Like Winter

27. července 2007 v 11:46 | Therrezka |  AFI

Dolls of elouai.com

27. července 2007 v 11:01 | Terča |  Emo pictures


Sebepoškozování

25. července 2007 v 16:16 | Therrezka |  x.naše kecy.x
Někteří lidi se řežou proto, aby byli důležití, nebo IN(emo pózéři). A potom jsou lidé, kteří to dělají z úplně jiných důvodů.. Jak jsem zveřejnila v článku "Sebepoškozování", někdo to dělá jen aby měl jizvy, dalšímu to přináší úlevu.. První variantu nechápu, možná jim zkrátka dělá dobře, když se na své jizvy podívají, to vážně netuším.. budu tedy hovořit o té druhé, která je mi o dost bližší.. Když se člověk jednou řízne, už předem ví, že to udělá podruhé.. a pak potřetí, počtvrté, popáté-nedá se s tím přestat! Třeba se snažíte toho na chvíli nechat, vydržíte týden, měsíc, ale.. moc dlouho to nejde.. nakonec zase skončíte na začátku, a tak pořád dokola. Když se člověk v depresi řízne poprvé nebo podruhé, ještě to trošku cítí, takové štípání nebo řezání.. ale potom už nezítí nic než úlevu.. Tím se ale nesnažím říct, že je sebepoškozování správné! Je to jen takové volání opomoc, únik z toho hrozivého reálného světa. Možná to tak není u všech, ale já jsem se ze začátku řezala jenom na zápěstí, a stačilo mi, když jsem se řízla slabě. Postupem času jsem se začala řezat po celých rukou a nohou, a to až do krve. Prostě mi to přestalo stačit, a chtěla jsem víc a víc.. jako každý člověk.. V jednu dobu jsem se bála, že bych kvůli tomu mohla umřít, a snažila jsem se nenápadně upozornit mé přátele. Jenže to nejde tak snadno.. nakonec jsem se na to vykašlala, přede mnou samotnou mě už nikdoí nezachrání. Už několikrát jsem se i pokusila vzít si život, ale po tom co všechny pokusy krachly, smířila jsem se s představou, že přecejen budu žít. Ale každého kdo se řeže, prosím, vím že to není možné, ale je mi smutno při představě, že tohle neprožívám jen já, ale i milióny dalších lidí-omezte to, a pak třeba přestaňte úplně..

Emo pózéři 2

25. července 2007 v 15:58 | Therrezka |  x.naše kecy.x
Tak to vypadá, že do rubriky "x.naše kecy.x" píšu jenom já:).. No nevadí, aspoň toho patřičně využiju.. Poslední dobou, když chodím venku po ulicích, potkávám najednou nějak moc emoboys a emogirls. Když si je ale prohlédnu blíž, vidím, že to "emo" mají jenom na sobě, a né v sobě. Vsadím se, že až emo přestane být v módě, všichni se najednou zase promění v HipHopery atp. Myslím, že kdyby se najednou oběvil nějaký populární styl s názvem např. "tučňáaci s šálou", všichni by se proměnili v tučňáky a obmotali se šálama^^.. já vím, je to dost divné přirovnání, ale jen chci upozornit na to, že někteří lidé pro módu udělají opravdu všechno, ale to ostatní jde stranou. Možná to beru moc vážně, ale cítím to, jako kdyby.. se ten pózér snažil být já. Ale možná to vážně přeháním.. jenže proč si hrajou na něco co nejsou?? Já žádný pózer nejsem.. já jsem já.. dlouho jsem hledala svou cestu, něco, kam bych zapadla.. a pak jsem začala poslouchat určitý druh hudby, která jako by vycházela z nejtajnějších koutků mého srdce, texty plné mých názorů a pocitů... Jediné co s nimi mám možná společného je to, že poslouchám MCR.. Ale za to já nemůžu, některé jejich písničky se mi prostě líbí, ale vždyť na tom nezáleží kdo co poslouchá, neexistuje žádná tabulka, žádný graf, ani pravidla. Je to zkrátka o emocích, co člověk cítí..a to se nedá hrát...