Sebepoškozování

25. července 2007 v 16:16 | Therrezka |  x.naše kecy.x
Někteří lidi se řežou proto, aby byli důležití, nebo IN(emo pózéři). A potom jsou lidé, kteří to dělají z úplně jiných důvodů.. Jak jsem zveřejnila v článku "Sebepoškozování", někdo to dělá jen aby měl jizvy, dalšímu to přináší úlevu.. První variantu nechápu, možná jim zkrátka dělá dobře, když se na své jizvy podívají, to vážně netuším.. budu tedy hovořit o té druhé, která je mi o dost bližší.. Když se člověk jednou řízne, už předem ví, že to udělá podruhé.. a pak potřetí, počtvrté, popáté-nedá se s tím přestat! Třeba se snažíte toho na chvíli nechat, vydržíte týden, měsíc, ale.. moc dlouho to nejde.. nakonec zase skončíte na začátku, a tak pořád dokola. Když se člověk v depresi řízne poprvé nebo podruhé, ještě to trošku cítí, takové štípání nebo řezání.. ale potom už nezítí nic než úlevu.. Tím se ale nesnažím říct, že je sebepoškozování správné! Je to jen takové volání opomoc, únik z toho hrozivého reálného světa. Možná to tak není u všech, ale já jsem se ze začátku řezala jenom na zápěstí, a stačilo mi, když jsem se řízla slabě. Postupem času jsem se začala řezat po celých rukou a nohou, a to až do krve. Prostě mi to přestalo stačit, a chtěla jsem víc a víc.. jako každý člověk.. V jednu dobu jsem se bála, že bych kvůli tomu mohla umřít, a snažila jsem se nenápadně upozornit mé přátele. Jenže to nejde tak snadno.. nakonec jsem se na to vykašlala, přede mnou samotnou mě už nikdoí nezachrání. Už několikrát jsem se i pokusila vzít si život, ale po tom co všechny pokusy krachly, smířila jsem se s představou, že přecejen budu žít. Ale každého kdo se řeže, prosím, vím že to není možné, ale je mi smutno při představě, že tohle neprožívám jen já, ale i milióny dalších lidí-omezte to, a pak třeba přestaňte úplně..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miša Miša | 19. ledna 2008 v 16:11 | Reagovat

Jdi si radši pro tu žiletku než aby si blog.cz přetěžovala takovýma "článkama", kterých je tu už tak dost. Takový pocity má někdy každej tak nedělej chuděru, seš akorát frustrovaná rozmazlená a zamindrákovaná puberťačka. Se všim se dá něco dělat, ovšem jen když člověk chce, když nechce, píše články o žiletkách a čeká na slitování. Že?

2 *EMO girl*** *EMO girl*** | 25. dubna 2008 v 22:21 | Reagovat

for  Miša:Kdo nezazil nemuze pochopit a navic na svuj blog si muze kazdy psat co chce

3 *EMO girl*** *EMO girl*** | 25. dubna 2008 v 22:21 | Reagovat

for  Miša:Kdo nezazil nemuze pochopit a navic na svuj blog si muze kazdy psat co chce

4 Eleonor Eleonor | E-mail | 28. dubna 2008 v 23:13 | Reagovat

Nemáš Míšo pravdu, já sama se sebe poškozuji už od devíti let.. A to jen kvůli tomu, že jsem chtěla umět dokonale na keyboard, protože kdykoliv jsem zahrála a bylo to špatně, lámala jsem si prsty, kousala se do nich... Dělala jsem to je proto, abych nedostala od svých rodičů... A to všechno se potom proměnilo v mlácení samy sebe, řezání nůžkami a potom předávkování prášků a nakonec žiletka.. Ty asi ani nevíš, co je to vydržet, když víš, že brzo na Tebe přijde ta ,,tma" cosi, čemu se chceš ubránit... Ale nakonec tomu podlehneš a je to čím dál horší.. Prvě, když to zjistili naši, bylo, ať se to nikdo nedoví, jinak nebudeš mít práci a dají tě do blázince.. Nevšimli si ničeho.. říkali, ať raději křičím, mlátím s věcmi, ale hlavně, ať nedělám tohle.. snažila jsem se.. A výsledek? vydrželo jim to týden.. potom mě seřvali, že už mě nebudou poslouchat a že nemají náladu na moje výkyvy nálad... Tak jsem se snažila hledat něco, abych se dokázala tomu všemu ubránit, abych neležela jen na posteli a nepřála si umřít, protože se nedokážeš ani pohnout.. chce se Ti spát.. spát na věky... Cítíš se, jako by to byl už Tvůj konec.. nemáš sílu na nic.. je těžké to vydržet.. A už jsem přišla, jak se tomu postavit.. chodím se projíždět na kole.. tak dlouho jedu dokud už opravdu nemůžu... a i když jedu, pořád přemýšlím.. ,,co kdybych to z kopce jen tak pustila?" Každý má, právo říci svůj názor, ale neměl by odsuzovat lidi, které nezná a neví, jak jim opravdu je. To je vše co jsem chtěla říci..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama